Vasaras piedzīvojumi Tatros - Polija un Slovākija

Ceļojuma programma. Pārgājieni  Tatru kalnos: grafiks, maršruti, raftings, termālie baseini.

Mēs braucam nelielā grupā ar 8 vietīgo mikroautobusu. Šī iemesla dēļ mēs esam ļoti mobili, varēsim pielāgoties laika apstākļiem, grupas fiziskās sagatavotības līmenim un uz vietas izvēlēties kura diena ir labāka lai dotos uz kalniem, tad var izvēlēties saulaino dienu, vai raftingam - kuram lietainā diena būs labāka, jo ūdens līmenis tad augstāks, un kad apmeklēt termālos ūdeņus, vietējos restorānus, un citas izklaides vietās. Obligāti trīs no dienām organizēsim pārgājienus uz kādām no Tatru virsotnēm (var būt arī vairāk - ja būs gribētāji) un vienu dienu raftingu. Termāliem baseiniem varēsim veltīt vai veselu dienu, vai kādus vakarus pēc  pārgājieniem, kā izlemsim uz vietas. Atpakaļceļā varam iebraukt Krakovas vecpilsētā vai apmeklēt wieliczka pazemes sāls raktuves.

Kur mēs dzīvojam Tatros.

Dzīvosim visas 6 naktis viesu namā willa marysieŅka  Zakopanē 2-3 vietīgos numuros ar dušu un visām ērtībām numurā vai komfortablos divstāvu apartamentos, skaistā klusā vietā pie dabas, ar kolosālo skatu uz kalniem, blakus ganās aitas un zirgi, ar lielu teritoriju un piknika vietām. Ir pilnīgi aprīkota virtuve: ledusskapis, plīts, visi trauki un tt. 200 metros no villas sākas Tatru nacionālā parka populāri pārgājienu maršruti.

Grafiks 2024 gada pavasara, vasaras un rudens sezonai.

Visi braucieni pēc pagājušo gadu ļoti labās pieredzes būs uz Zakopane Polijas Tatros.

19.05 – 26.05.2024 Pēdējās 3 vietas

02.06 – 09.06.2024 Vietu nav

19.06 – 26.06.2024 Vietu nav

07.07 – 14.07.2024 Vietu nav

04.08 – 11.08.2024 Vietu nav

18.08 – 25.08.2024 Vietu nav

01.09 – 08.09.2024

15.09 – 22.09.2024

13.10 – 20.10.2024 - zelta rudens ar dzeltenām lapām

Ja salasās grupa vismaz 7 cilvēki, var organizēt braucienu arī Jums izdevīgā laikā.

VIDEO KĀ TAS APTUVENI IZSKĀTĀS

Izmaksas 2024 gadā būs 490 EUR. (Rezervējot agrāk pa 60 dienām pirms brauciena būs 450 EUR) Grupām no 4 cilvēkiem un vairāk katram būs papildus atlaide 20 EUR. Rezervācijai vajag avansu 50 EUR (vai 90 EUR mazāk pa 60 dienām pirms brauciena) Pārējais jau uz vietas. Ietilpst 6 naktis viesnīcā, ģida pakalpojumi visos maršrutos, transports gan ceļā, gan uz vietas līdz ekskursijām - kur tas ir iespējams ar mikroautobusu, visas maksas autostāvvietas. Paņemsim no mājām Rīgā un tuvākajā apkārtnē, organizēsim visu lai ne par ko nav pašam jādomā un atvedīsim atpakaļ pie mājas durvīm. 

Papildus izdevumi. Ieeja nacionālajā parkā - ap 2 EUR dienā, Termālo baseinu apmeklēšana - ap 20-30 EUR. Vakariņas restorānā - ap 8-15 EUR, raftings un velosipēdi - ap 19-22 EUR. Pēc pieredzes visam braucienam papildus vajadzētu pietikt ar 170 EUR īpaši netaupoties.

Rezervējot jebkuru braucienu ātrāk pa 60 dienām būs atlaide 40 EUR.

Pārgājieni uz Tatru kalnu virsotnēm.   
Maršruti tatros

Skaistākās Tatru kalnu virsotnes atrodas apkārt vietai kur mēs dzīvojam. Tās arī plānojam iekarot. Jābūt trekinga vai sporta apaviem ar neslīdošo zoli, nelielai mugursomai, lietusmētelim. Maršrutos ir marķētās takas un nevajag nekādu speciālo iemaņu vai aprīkojumu. Tiem kas pretendē uz virsotnēm virs 2000 metriem apledojuma gadījumam aprīlī, maijā, jūnijā vai vēlā rudenī vēlamas, bet nav obligātas Apavu pretslīdes uzlikas un vismaz viena nūja, kuru var piestiprināt pie mugursomas kāpjot pa ķēdēm. Pielāgosimies grupas fiziskās sagatavotības līmenim pirmajā dienā izejot vieglu maršrutu - ap 12 km un tad sapratīšu gan es, gan arī paši, vai varam iet uz augstāko kalnu reģionā Rysy (2503 m) vai paņemsim kaut ko vieglāku: Giewont (1895 m), Kresanica (2122 m), ezers Morskie Oko (1395 m) + otrs ezers  Czarny Staw pod Rysami (1583 m),  Szpiglasowy Wierch (2172 m) + ļoti ainaviska 5 ezeru ieleja + lielākais Tatros ūdenskritums Wielka Siklawa un vel ļoti daudz variantu visiem sagatavošanas līmeņiem. Katras pārgājiena dienas iepriekšējā vakarā izplānošu un apspriedīsim maršrutu pa kuru iesim ņemot vērā laika prognozi, grupas gatavību, vēlamo kilometru daudzumu un augstuma pieaugumu. Ja sanāks tā ka daļa no grupas objektīvi vērtējot savus spēkus saprot ka nepavilks kādu no grūtākiem pārgājieniem (18-23 km) - bet otrā daļa to grib, tad iesim grūtāko maršrutu tikai ar stiprākiem. Pārējie varēs atpūsties mierīgi baudot dabu viesnīcas apkārtnē, aizbraukt uz Zakopane centru ar autobusu vai paši iziet kaut ko vieglu blakus viesu mājai. Maršrutu apspriedīsim, sastādīšu programmā un saglabāšu Jūsu telefonā lai var pašiem iziet. Tāpēc mums arī ir 6 naktis viesnīcā.  Mērķis nav noiet maksimālo kilometru skaitu 3-4 pārgājienu dienās - bet gūt maksimālo baudu no fiziskām aktivitātēm kalnos, dabas skatiem un sevis pārvarēšanas. Lai to panāktu Tatros ir daudz jāiet ar kājām, bet būs arī laiks un iespēja atpūsties no pārgājieniem un atjaunot spēkus termālos ūdeņos un raftinga dienā. 

Raftings.

Braucam uz upi Dunajec uz Polijas un Slovākijas robežas aptuveni 50 km no Zakopane. Šīs maršruts neprasa no tūristiem speciālo iemaņu. Ceļš līdz starta vietai un atpakaļ uz viesnīcu iekļauts brauciena cenā. Pats raftings ilgst no 1,5 līdz 2,5 stundām tīrā laika, izmaksā ap 14-18 EUR. Atpakaļ pie mašīnas visdrīzāk atgriezīsimies ar velosipēdiem, kurus var iznomāt pa 5 EUR, 9 km pa skaistu velo celiņu gar upes krastu. Ja kāds negrib ar velosipēdiem - atvedīs atpakaļ ar mašīnu.

Termālie baseini 

Līdz 20 km apkārtnē no vietas kur dzīvosim atrodas 4 lielākie Polijā baseini ar dabīgiem termāliem minerālūdeņiem ar ārstniecisko efektu, kā arī akvaparki. Tur mēs varam pavadīt vienu no dienām, ja grupa tā izlems, vai atbrauksim kādus vakarus pēc pārgājieniem.

chOCHOLOWSKIE TERMYGoracy potok


Terma banja


TERMY BUKOVIna


Uzdodiet jautājumus un rezervējiet braucienu pa telefonu ☎ +37129425055