Vasaras piedzīvojumi Tatros - Polija un Slovākija

Ceļojuma programma. Pārgājieni  Tatru kalnos: grafiks, maršruti, raftings, termālie baseini.

Mēs braucam nelielā grupā ar 8 vietīgo mikroautobusu. Šī iemesla dēļ mēs esam ļoti mobili, varēsim pielāgoties laika apstākļiem, grupas fiziskās sagatavotības līmenim un uz vietas izvēlēties kura diena ir labāka lai dotos uz kalniem, tad var izvēlēties saulaino dienu, vai raftingam - kuram lietainā diena būs labāka, jo ūdens līmenis tad augstāks, un kad apmeklēt termālos ūdeņus, vietējos restorānus, un citas izklaides vietās. Obligāti trīs no dienām organizēsim pārgājienus uz kādām no Tatru virsotnēm (var būt arī vairāk - ja būs gribētāji) un vienu dienu raftingu. Termāliem baseiniem varēsim veltīt vai veselu dienu, vai kādus vakarus pēc  pārgājieniem, kā izlemsim uz vietas. Pa ceļam uz turieni vai atpakaļ varam iebraukt Krakovas vecpilsētā, apmeklēt lielāko Eiropā  suntago akvaparku pie Varšavas, wieliczka sāls raktuves.

Kur mēs dzīvojam Tatros.

Dzīvosim visas 6 naktis viesu namā willa marysieŅka  Zakopanē 2-3 vietīgos numuros ar visām ērtībām numurā vai komfortāblos divstāvu apartamentos, skaistā klusā vietā pie dabas, ar kolosālo skatu uz kalniēm, blakus ganās aitas, ar lielu teritoriju un piknika vietām. Ir pilnīgi aprīkota virtuve: ledusskapis, plīts, visi trauki un tt. 200 metros no villas sākas Tatru nacionālā parka populāri pārgājienu maršruti.

VIDEO KĀ TAS APTUVENI IZSKĀTĀS

Grafiks 2023 gada vasaras un rudens sezonai

23.09 - 01.10.2023 - Polijas Tatri.  Pēdējās 2 vietas

21.10 - 29.10.2023Polijas Tatri. Zelta rudens ar dzeltenām lapām. (skolēnu brīvlaiks)  Vietu nav

Ja salasās grupa vismaz 7 cilvēki, var organizēt braucienu arī Jums izdevīgā laikā.

Izmaksas 2023 gadā būs 470 EUR. (Rezervējot agrāk pa 60 dienām pirms brauciena būs 440 EUR)  Rezervācijai vajag avansu 90 EUR (vai 120 EUR mazāk pa 60 dienām pirms brauciena) Pārējais jau uz vietas. Ietilpst 6 naktis viesnīcā, ģida pakalpojumi visos maršrutos, transports gan ceļā, gan uz vietas līdz ekskursijām - kur tas ir iespējams ar mikroautobusu, visas maksas autostāvvietas. Paņemsim no mājām Rīgā un tuvākajā apkārtnē, organizēsim visu lai ne par ko nav pašam jādomā un atvedīsim atpakaļ pie mājas durvīm. 

Papildus izdevumi. Ieeja nacionālajā parkā - ap 2 EUR dienā, Termālo baseinu apmeklēšana - ap 20-30 EUR. Vakariņas restorānā - ap 8-15 EUR, raftings un velosipēdi - ap 19-22 EUR. Pēc pieredzes visam braucienam papildus vajadzētu pietikt ar 170 EUR īpaši netaupoties.

Rezervējot jebkuru braucienu ātrāk pa 60 dienām būs atlaide 30 EUR.

Pārgājieni uz Tatru kalnu virsotnēm.   
Maršruti tatros

Skaistākās Tatru kalnu virsotnes atrodas apkārt vietai kur mēs dzīvojam. Tās arī plānojam iekarot. Jābūt trekinga vai sporta apaviem ar neslīdošo zoli, nelielai mugursomai, lietusmētelim, vēlams cimdiem. Maršrutos ir marķētās takas un nevajag nekādu speciālo iemaņu vai aprīkojumu. Tīem kas pretendē uz virotnēm virs 2000 metriem apledojuma gadījumam aprīlī, maijā, jūnijā vai vēlā rudenī vēlamas, bet nav obligātasApavu pretslīdes uzlikas un vismaz viena nūja, kuru var piestiprināt pie mugursomas kāpjot pa ķēdēm. Pielāgosimies grupas fiziskās sagatavotības līmenim pirmajā dienā izejot vieglu maršrutu - līdz 12 km un tad sapratīšu gan es, gan arī paši, vai varam iet uz augstāko kalnu reģionā Rysy (2503 m) vai paņemsim kaut ko vieglāku: Giewont (1895 m), Kresanica (2122 m), ezers Morskie Oko (1395 m) + otrs ezers  Czarny Staw pod Rysami (1583 m),  Szpiglasowy Wierch (2172 m) + ļoti ainaviska 5 ezeru ieleja + lielākais Tatros ūdenskritums Wielka Siklawa un vel ļoti daudz variantu visiem sagatavošanas līmeņiem. Iepriekšejā vakarā izplānošu un apspriedīsim maršrutu pa kuru iesim ņemot vērā laika prognozi, grupas gatavību un vēlamo kilometru daudzumu un augstuma pieaugumu. Ja sanāks tā ka daļa no grupas objektīvi vērtējot savus spēkus saprot ka nepavilks kādu no grūtākiem pārgājieniem (18-23 km) - bet otrā daļa to grib, tad iesim grūtāko maršrutu tikai ar stiprākiem. Pārējie varēs atpūsties mierīgi baudot dabu viesnīcas apkārtnē, aizbraukt uz Zakopane centru vai paši iziet kaut ko vieglu blakus viesu mājai. Maršrutu apspriedīsim, sastādīšu programmā un saglabāšu Jūsu telefonā lai var pašiem iziet. Tāpēc mums arī ir 6 naktis viesnīcā.  Mērķis nav noiet maksimālo kilometru skaitu 3-4 pārgājienu dienās - bet gūt maksimālo baudu no fiziskām aktivitātēm kalnos, dabas skatiem un sevis pārvarēšanas. Lai to panāktu Tatros ir daudz jāiet ar kājām, bet būs arī laiks un iespēja atpūsties no pārgājieniem un atjaunot spēkus termālos ūdeņos un raftinga dienā. 

Raftings.

Raftings Apraksts

Braucam uz upi Dunajec uz Polijas un Slovākijas robežas aptuveni 50 km no Zakopane. Šīs maršruts neprasa no tūristiem speciālo iemaņu. Ir iespēja izvēlēties starp klasisko raftingu ar piepūšamo plostu kur vajadzēs pašiem airēt, vai mierīgāku ar tradicionāliem priekš šī reģiona koka plostiem kur pašam neko nav jādara, tikai jābauda upes dabu un apkārtejos kalnu skatus.  Ceļš līdz starta vietai un atpakaļ uz viesnīcu iekļauts brauciena cenā. Pats raftings ilgst no 1,5 līdz 3 stundām tīrā laika, izmaksā ap 14-18 EUR. Atpakāļ pie mašīnas visdrīzāk atgriezīsimies ar velosipēdiem, kurus var iznomāt pa 5 EUR, 9 km pa skaistu velo celiņu gar upes krastu.

Termalie baseini 
сhocholowskie termy

Līdz 20 km apkartnē no vietas kur dzīvosim atrodas 4 lielākie Polijā baseini ar dabīgiem termāliem minerālūdeņiem ar ārstniecisko efektu, kā arī akvaparki. Tur mēs varam pavadīt vienu no dienām, ja grupa tā izlems, vai atbrauksim kādus vakarus pēc pārgājieniem.

chOCHOLOWSKIE TERMYGoracy potok


Terma banja


TERMY BUKOVIna


Uzdodiet jautājumus un rezervējiet braucienu pa telefonu ☎ +37129425055